Pyrzowickie laureatki konkursu: "Moja ulubiona Kolęda"

W grudniu minionego roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pyrzowicach: Helena Duda, ucz. kl. I, Natalia Meiser, Konrad Staszek i Jan Duda z kl. II, oraz Paulina Krawiec, Dominika i Gabriela Gnacik, ucz. kl. VI, wzięli udział w XII edycji Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny: "Moja ulubiona Kolęda" organizowanego przez SP nr 6 w Sosnowcu, pod patronatem Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu oraz Proboszcza Parafii pw. św. Barbary w Sosnowcu.
Celem konkursu było przybliżenie uczniom twórczości muzycznej i plastycznej związanej z tradycjami Bożego Narodzenia, popularyzacja kolęd i pastorałek, rozwijanie kreatywności dzieci oraz kształtowanie umiejętności prezentacji własnej twórczości. Uczniowie w formie plastycznej przedstawili swoją ulubioną kolędę i własną refleksję nad jej treścią i przesłaniem. W pracy oceniano oryginalność pomysłu, samodzielność, estetykę wykonania oraz walory artystyczne.
Spośród prac nadesłanych z całej diecezji odbył się 12 stycznia 2016 roku finał tejże edycji konkursu. Spośród finalistów tytuł laureata otrzymały: Paulina Krawiec – II miejsce w kategorii klas IV-VI i Natalia Meiser – wyróżnienie w kat. klas I – III. Uczennice są mieszkankami naszej Parafii. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.